Garden office 2021 – práca z domu nikdy nebola jednoduchšia

Práca z domu sa stala v roku 2021 pre mnohých Slovákov dennou realitou. Spôsob akým pracujeme koronavírus  navždy zmenil a práce z domu sa stala novým normálom.  Zamestnanci  sa museli preorientovať na prácu z domu, a záhradné kancelárie sa stali ideálnym prostriedkom tichého a efektívneho home officu. Efektívna práca z domu si však vyžaduje prispôsobiť sa novým podmienkam , a dodržiavať zásady, ktoré by ľudia pracujúci z domu mali ideálne osvojiť:

Vytvorte si svoj priestor

Už žiadne leňošenie na pohovke v obývacej izbe alebo hrbenie sa nad jedálenským stolom. Je čas urobiť si priestor a správne sa sústrediť na svoju prácu. Domáca záhradná kancelária môže byť vaša záchrana v tejto situácií, ak  dynamika vašej domácnosti  neumožňuje profesionálne pracovné prostredie. Ak nemáte vo svojom dome priestor pre kanceláriu – inšpirujte sa záhradou. Garden office je pre vás ideálnym riešením.

Investícia tu a teraz

Vyzerá to, že spôsob, akým pracujeme, sa má navždy zmeniť, takže je čas investovať do nejakého správneho vybavenia na prácu z domu. Jednou z kľúčových investícií je správny kancelársky nábytok. Majte na pamäti, že kancelársky nábytok nie je to, čo býval. Veľké kožené stoličky a neforemné pracovné stoly sú už dávno preč – v dnešnej dobe existuje rad profesionálneho kancelárskeho nábytku, ktorý vyhovuje vášmu štýlu, rozpočtu a požiadavkám.

V súčasnej dobe sa veľa ľudí púšťa do vylepšení domácností, vďaka ktorým bude práce z domu príjemnejšia. Jedným z najpopulárnejším riešením je vybudovanie záhradnej kancelárie.

Pracovným priestorom k inšpirácií

Váš pracovný priestor by vás mal inšpirovať k sústredeniu a pomôcť vám motivovať sa k spokojnému pracovnému dňu. Rozptyľovaním sa iba predlžuje váš deň a zvyšuje sa pracovná záťaž. Mať pracovný priestor, ktorý je úplne váš, a prispôsobiť si ho, aby vás povzbudil k sústredeniu, je skvelý spôsob, ako uspieť v práci z domu. 

Tmavá miestnosť alebo sedenie pri jedálenskom stole je málo inšpiratívne pre  efektívnu prácu. Rastliny sú skvelým spôsobom, ako zjemniť miestnosť a zároveň pomôcť cirkulácií kyslíka počas dňa. Mať obrazy alebo maľby vo svojom pracovnom priestore vám dáva extra podnet, na čo sa sústrediť, keď vaše oči potrebujú oddych od počítačovej obrazovky.

Získajte správne osvetlenie a vetranie

Správne osvetlenie a vetranie vo vašej domácej kancelárii je najlepší spôsob, ako zabrániť migréne a bolestiam hlavy. Je dôležité mať kontrolu nad úrovňou svetla vo vašej kancelárii, najmä v tmavších zimných mesiacoch. Lamelové žalúzie sú skvelou voľbou na reguláciu prirodzeného svetla, rovnako ako stolové lampy a svetlá, keď denné svetlo nestačí.

Ak sedíte blízko okna, pomôže vám to udržiavať miestnosť sviežu a podporí to vašu myseľ.

Rovnováha v domácnosti

Jednou z najväčších nevýhod práce z domu je vplyv na vaše rodinné vzťahy a rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Diskutujte s rodinou o vašom pracovnom harmonograme, aby vedeli, kedy vás nerušiť, a nenabúrať tak pracovný harmonogram. Snažte sa aby vaše pracovné veci a príslušenstvo neopustili hoci aj dočasnú kanceláriu v dome  – a nepovaľovali sa všade naokolo. Podporí to vašu myseľ, aby sa nesústredila iba na prácu, a bola plnohodnotne s vašou rodinou počas vzácnych chvíľ oddychu a pohody.